Korona Virüs’te Dikkat Edilmesi Gerekenler

Korona Virüs Belirtileri.

Korona Virüste Dikkat Edilmesi Gereken En Önemli 8 Belirti

Corona virüs’ün belirtileri arasında ortaya çıkan yeni bulgulara rastlandı! Alman Bilim insanları bildirdiklerine göre: Corona virüsü belirtileri..

Dünya genelinde salgın giderek yayılırken Alman Uzmanlar tarafından bu virüs’ün bulaştığı hastalar üzerinde yaptıkları araştırmalar sonucunda elde edilen bazı yeni bulgulara rastlandığını aktardı.

Buna göre; Corona virüsü belirtileri insan vücudunda sadece yüksek ateş ve öksürük olmadığı bununla beraber ishal ve baş ağrısı gibi birçok belirtilere de sebep oluyor.

CORONA VİRÜSÜN BULAŞTIĞI KİŞİLERDE BELİRTİLERİ NELERDİR?

Kuru öksürük: alt ve üst solunum yolları virüsten etkilediği için sıklıkla görülen belirti.
Yüksek ateş: Bu virüsün neden olduğu tahribatlar ve vücuda zarar vermesi nedeniyle aynı şekilde kuru öksürük gibi sıklıkla görülen bir diğer belirti yüksek ateş.

Boğaz ağrısı: Daha nadir olarak Yüksek ateş ve kuru öksürüğe oranla çok daha az görülse de solunum yollarına bulaşan, yayılan virüsler bulaştığı bölgede ağrıya neden oluyor. Boğaz ağrısı da bu hastalığın belirtilerine dahil edilebilir.

Nefes darlığı: Korona virüsün neden olduğu hastalığın ölümcül sonuçlar doğurmasındaki en büyük nedenlerden biri de meydana gelen nefes darlığı. Özellikle solunum zorlukları olan hastalar, virüs etkisiyle artan nefes darlığından dolayı yaşamlarını yitirebiliyor.

Yorgunluk: Virüsün vücutta neden olduğu genel tablo sebebiyle hastalanan kişi kendisini yorgun hissedebilir, kas ve eklem ağrılarına neden olur.

Baş ağrısı: Üst solunum yollarına etki eden virüsün nefes darlığı, boğaz ağrısı ve diğer belirtiler nedeniyle oluşturduğu tesir ara ara baş ağrısıyla da ortaya çıkar.

Nezle ve ishal: Virüsün vucutta en az meydana gelen belirtileri ise nezle ve ishal. Bu belirtiler az sayıda hastada ortaya çıkıyor.

CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ NELERDİR, NASIL FARK EDİLİR?

Corona virüsü belirtileri öksürük, burun akıntısı, boğaz ağrısı, olasılı baş ağrısı ve bazen de Birkaç gün süren ateş olarak uzmanlar tarafından bildirilirken en yüksek risk grubunun içerisinde yer alan bağışıklık sistemi zayıf olan ve 60 yaşını geçmiş bireyler olduğunu unutmamak gerektiği belirtmiştir.

Hastalarda ölümcül sonuçlara neden olabilecek derecede ciddi olan bu salgından korunabilmek için en önemli ayrıntı hijyen olduğunu unutmamamız gerekir.

Solunum yollarına yerleşen bu virüs’ün semptomlarından biri olan nefes darlığına neden olmasıdır.

3 Comments

Add a Comment
  1. Konu içerisinden bir alıntı: Hastalarda ölümcül sonuçlara neden olabilecek derecede ciddi olan bu salgından korunabilmek için en önemli ayrıntı hijyen olduğunu unutmamamız gerekir.

  2. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir