Kabızlık Nasıl Geçer?

Kabızlık Nasıl Geçer?

Kabızlık Çözümü İçin Ne Yemeliyiz?

Kabızlık Çözümü İçin Ne Yemeliyiz?

En sık rastlanılan sindirim sistemine özgü rahatsızlıklarından biri olan “kabızlık nasıl geçer?” sorusu birçok kişinin hafızasında yer edinmiş en önemli soru olarak bulunmaktadır. Kabızlık, temeline indiğimizde düzensiz beslenmeye dayansa da genetik etkenlerin de rol oynadığı bir hastalıktır. Kişi öncelikle beslenme şeklini değiştirmeli ve günde en az 1,5 litre su tüketmeye özen göstermelidir.

Kabızlık Çözümleri

Kabızlık Çözümü İçin Ne Yemeliyiz?

Kabızlık Çözümleri.

İçerisinde oldukça fazla önemli olanı da bol bol su tüketmektir. Kabızlığın diğer çözümleri bu merhaleden sonra gelmektedir. Kabızlığı ne giderir? sorusuna soran insanlara söyleyeceğimiz en önemli konu, yağlı ve ağır gıdaların tüketiminden uzak durmak oldukça önem taşımaktadır. Beslenme programında yapacağınız birkaç değişiklik etkili sonuçlar almanıza bir hayli yardımcı olacaktır. Protein ihtiyacınızı kırmızı et yerine tavuk ve hindi gibi lif oranı yüksek ve sindirimi kolay seçeneklerle karşılayabilirsiniz.

Kabızlık Sorunu

Kabızlığa Ne İyi Gelir?

Kabızlık Sorunu

Bu hastalık karşısında öncelikle su tüketimine ağırlık vermeniz gerektiğini belirtmek isterim. Unutmamamız gereken, kabızlığın sebeplerinden biri de vücuttaki su oranının az olmasıdır. Dengeli ve bol su içerek sindirimi kolaylaştıracağı gibi dışkının yumuşamasını sağlayan sıvının salgılanmasına da yardımcı olmaktadır. Ancak kahve, çay ve meşrubat tüketimi su ile eş değer kabul edilmemelidir. Su dışındaki diğer içecekler suyun yerini kesinlikle tutmazlar.

Kabızlığa Ne İyi Gelir?
Kabızlık nasıl geçer sorusuyla beraber makalenin içerisinde aynı zamanda “Kabızlığa Ne İyi Gelir?” sorusuna da cevap bulacaksınız. Aşağıda yer alan besinler “kabızlığa iyi gelen yiyecekler” arasında başları çekmektedir. Bu besinleri tüketerek kabızlığı ortadan kaldırabilirsiniz. Kısacası, aşağıda yer alan meyve ve sebzeler lifli gıdalardır ve kabızlığa iyi gelen besinler arasında lifli gıdaların yeri çok önemlidir.

 

3 Comments

Add a Comment
  1. Konu içerisinden bir alıntı: Ancak kahve, çay ve meşrubat tüketimi su ile eş değer kabul edilmemelidir.

  2. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir