İltihaplı Eklem Romatizması Tedavisi İçin Bitkisel Kür

İltihaplı ekrem romatizma hastalığı nasıl tedavi edilir?

İltihaplı romatizma (Romatoid artrit).

İltihaplı eklem romatizması olan kişiler bu hastalığın tedavisi için bitkisel kürü merak ediyor.

İltihaplı romatizma tedavisi var mı? 20 tane kurutulmuş kiraz sapını (kiraz sapını bulamayan mısır püskülünü) dört dakika 1,5 bardak suda kaynatıktan sonra üzerine 6 gr. ısırgan katıyorsunuz. Yine dört dakika böyle kaynatıyorsunuz. Yaptığınız bu kür ılıyınca içebilirsiniz. İlk bir haftada sabah akşam yemekten önce akşam yatmadan önce de karabaş çayınıda içebilirsiniz. Birinci haftadan sonra kiraz kürünü 1’e düşürülecek.
İltihaplı romatizma (Romatoid artrit), eklem ağrısına ve vücudunuzda kalıcı hasara neden olabilecek otoimmün yani bağışıklık sistemi kaynaklı bir hastalıktır. Sabahları yarım saatten fazla süren eklem katılığı. Eldeki eklem yerleri başta olmak üzere bir ya da birden fazla eklemde uzun süren şişlikler. Eklem yerlerinin kavranıp sıkılmasıyla artan duyarlılık ve ağrılar. Bu belirtiler ile meydana geliyorsa iltihaplı eklem romatizması görülme olasılığı dahada artmaktadır. Bu gibi şikayetleriniz varsa Romatoloji bölümüne şikayetinizi bildirebilirsiniz. İltihaplı eklem romatizması, vucudumuzun hareketini sağlayan eklemlerde hareket sınırlanmasına neden olarak, eklemlerde tutulmaya yol açan bir romatizma çeşitidir. El ve ayaklarda şişme iltihaplı eklem romatizmasının ilk ve en önemli semptomları arasındadır. El ve ayak eklem yerlerinde şekil bozuklukları, eklemlerde büyüme, sertleşme ve bu bölgede his kaybı oluşur. Eklem bölgeleri haricinde deri altında bezelye büyüklüğünde şişliklerde görülebiliyor.

İltihaplı ekrem romatizma hastalığı nasıl tedavi edilir?

Romatoid artrit.

Başlangıçta el ve ayaklarda oluşan şişlikler zamanla omuz, bacaklar ve kalça gibi diğer bölgelere yayılarak ciddi ağrılara neden oluyor.

Rahatsızlık ilerledikçe ağrılar nedeniyle hareket kısıtlamasıda yaşanır. Bu belirtilerin dışında yorgunluk, halsizlik, kansızlık gibi yakınmalar da görülen başka semptomlar yer alır.

İltihaplı ekrem romatizma hastalığı nasıl tedavi edilir?

İltihaplı eklem romatizması için kesin iyi gelebileğine dair bir tedavi şekli bulunmamaktadır. Tanı ile beraber düzenli olarak egzersiz programına katılmalı ve sadık kalınmalıdır. Aksi halde bu rahatsızlığa sahip hasta hareket kabiliyetini tamamen kaybedebilir.

İltihaplı ekrem romatizma hastalığı nasıl tedavi edilir?

Romatizmal Eklem İltihabi.

İlaç tedavisinde iltihap kurutucu etkisi olan kortizon türünde ilaçlar ve yeni geliştirilen ilaçlar kullanılır. Fakat bu ilaçların yan etkilerinden dolayı doktor gözetiminde doz ayarı yapılarak kullanılmalıdır. Kortizon içerikli ilaçlar hastada ciddi anlamda kiloya neden olacağından ilaçların dozu çok dikkatli ayarlanmalıdır. Ağrıların arttığı dönemlerde ağrı kesici iğneler uygulanabilir fakat rahatsızlığı tedavi etmek için yeterli bir yöntem değildir. İltihaplı eklem romatizmasında uygulanan bütün tedavi seçenekleri hastanın şikayetlerini bi nebze azaltmak ve yaşam kalitesini arttırmaktır. İltihaplı eklem romatizmasında son evrede cerrahi seçenekte kullanılabilir. Cerrahide kemik yapısı düzeltilerek rahatsızlığı yaşayan hastaya protez takılabilmektedir. Cerrahi operasyon ile eklem hareketleri az da olsa düzeltildiğini söyleyebiliriz.

Dikkat: Bu kürü kullanmadan önce doktorunuza danışın.

3 Comments

Add a Comment
  1. Konu içerisinden bir alıntı: Cerrahide kemik yapısı düzeltilerek rahatsızlığı yaşayan hastaya protez takılabilmektedir.

  2. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir